Haber

CHP’den değişiklik açıklaması: Süreci başlattık

Öztrak, Erdoğan Orhan Kongre Merkezi’nde düzenlenen CHP Süleymanpaşa 4. Olağan İlçe Kongresi’nde devam eden kongrelerin CHP’nin yenilenme sürecinin bir parçası olduğunu kaydetti.

Bir seçim süreci olduğunu ve seçimin kazanılamayacağını ifade eden Öztrak, şöyle konuştu: “Bir seçim sürecinden geçtik, maalesef o seçimde kazanamadık. Ama bir şeyi görmemiz gerekiyor. Bu seçimde bir gerçek ortaya çıktı. Türkiye’de kullanılan her iki oyundan birini CHP Genel Başkanı aldı.”söz konusu.

DEĞİŞECEK! SÜRECİ BAŞLATTIK

Öztrak, tek düşüncelerinin kavga etmek yerine aldıkları oy oranını artırmak olması gerektiğini belirterek, “Şimdi bunun üzerine daha fazla oy toplamak yerine daha ilk günden birbirimizle kavga etmeye başladık. Değişim arkadaşlar yenilenmemiz olağandır, yenileniyoruz. Neden bu kongreyi yapıyoruz? İlçe başkanlarımız değişecek, il başkanlarımız değişecek, kongre delegelerimiz değişecek, parti yönetimi değişecek, hepsi olacak. Biz süreci başlattık.”dedi.

CHP ile seçmeni arasında duygusal bir kırılma hikayesi oluştuğunu söyleyen Öztrak, AK Parti ile seçmeni arasında daha büyük bir duygusal kırılma yaşandığını iddia etti.

Vatandaşların birbirlerine düşman oldukları için kendilerini eleştirdiklerini vurgulayan Öztrak, şöyle devam etti:

“Sokağa çıkıyorum, insanlarla konuşuyorum. Aldığım en büyük tepki şu arkadaşlar, ‘Faik Bey tamam seçimi kaybettik. Seçim kazanılır veya kaybedilir. Hepsi olabilir. , ama seçim bittiğine göre birbirinize aşık oldunuz, birbirinizi yiyorsunuz, geçiyor gibi.’ “Milletimize sahip çıkmalıyız. Aldığımız bu oyların bir sorumluluğu var.”

Kongrelerden sonra partinin tüzük ve programının tekrarlanacağını belirten Öztrak, yeni bir güçle yapılacak yerel seçimlere gideceklerini ve aldıkları oy oranlarını artıracaklarını kaydetti.

Kongrede CHP Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygün ve Nurten Yontar da birer konuşma yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu